2018 Regional Scholarship Winners

Kyle Swartz – Karate for Kids in Sherwood, AR   Hunter Williams – ATA Black Belt Academy in Medina, TN   Kennedy Allison – ATA Madison West in Madison, WI Ramil Erin Dalangin – Karate For Kids in Bolingbrook, IL Bescent Ebeid – Be martial Arts, LLC in West Bend, WI JoHannah Kalita – ATA Martial Arts in Michigan City, IN Jared Menningen – ATA Madison West in Madison, WI Kenny Nguyen – Leaders For Life Martial Arts in Champaign, IL   Elizabeth Dubow – ATA Martial Arts in Traverse City, MI Chloe Kruger – ATA Martial Arts in Grand […]

2017 Regional Scholarship Winners

Sydney Appell – Sage’s ATA Martial Arts  in Jackson, TN Hunter Williams – Sage’s ATA Martial Arts in Medina, TN   Kennedy Allison  –  ATA Madison West in  Madison, WI Shandi Spencer – Northshore ATA-South in Milwaukee, WI Quinton Bradley  – Moh’s Martial Arts in Waunakee, WI   Shruthi Garimella – Black Belt Academy Of West Lafayette in West Lafayette, IN McKenna Maes – Star Martial Arts in Goshen, IN Hailey Garcia – Master Flotka’s ATA in DeWitt, MI   Roudy Leonard – Karate America Wells Rd in Brooklyn, NY   Kyle Miller – Masterson’s Martial Arts in Georgetown, KY […]

2017 National Scholarship Winners

The H.U. Lee Foundation Announces the 2017 National Scholarship Winners It is with great pride and excitement that the H.U. Lee Foundation announces the 2017 National Scholarship Winners: Astha Rajyaguru Chief Master Cesar Ozuna Scholarship San Diego, CA Brinna Richtsmeier Eternal Grand Master H. U. Lee Scholarship Grand Forks, ND Hailey Kozma Grand Master In Ho Lee Scholarship Plattsmouth, NE Megan Barineau Grand Master Emeritus Soon Ho Lee Scholarship Friendswood, TX Piper Hughes Grand Master William Clark Scholarship    Medina, MN Ryan Roden Chief Master Michael Caruso Scholarship Chula Vista, CA Shruthi Garimella Grand Master Robert Allemier Scholarship West Lafayette, IN […]

2016 Regional Scholarship Winners

Samantha J. Holt – Action Martial Arts in Jonesboro, AR   Zach Hixon – Lee’s ATA Martial Arts Academy in Brentwood, TN Hasaan A. Mayes – Midtown ATA in Memphis, TN Hannah M. Morrow – Bartlett ATA Black Belt Academy in Oakland, TN Olivia Wells – Cummit ATA Leadership Academy in Morristown, TN   Kennedy Allison – ATA Madison West in Madison, WI Brynn Helm – Coffrin’s ATA Martial Arts in Normal, IL Zachary B. Hillestad – Xcelsior Martial Arts in Hebron, IN Samreen A. Hussain – West of the Moon ATA in Plainfield, IL Brent Rodhouse – Legacy Martial Arts […]

2015 Regional Scholarship Winners

Tyler Appell – Sage’s ATA Martial Arts in Jackson, TN Cody Massengill – Mason’s Martial Arts in Covington, TN Hasaan Mayes – Midtown ATA Martial Arts in Memphis, TN Callie McDaniel – Mason’s Martial Arts in Covington, TN Noah Parrish – Summit ATA Leadership Academy in Morristown, TN Sophia Sage – Sage’s ATA Martial Arts in Jackson, TN Kennedy Allison – ATA Madison West in Madison, WI Angel Cochran – Coffrin’s ATA Martial Arts in Bloomington, IL Rodel Senen Dalangin – ATA Karate for Kids in Bolingbrook, IL Katie Klemp – Austin’s Black Belt Academy in La Grange, IL Katherine […]

2015 National Scholarship Winners

The H.U. Lee Foundation Announces the 2015 National Scholarship Winners It is with great pride and excitement that the H.U. Lee Foundation announces the 2015 National Scholarship Winners: Cameron Comrie Eternal Grand Master H.U. Lee Scholarship Karate Atlanta, Alpharetta, GA Anthony Papol Grand Master Emeritus Soon Ho Lee Scholarship Vito’s ATA, Pendleton, OR Erik Clemente Grand Master In Ho Lee Scholarship Old Bridge Black Belt Academy, Matawan, NJ Marlaina Parker Chief Master Allemier Scholarship Karate Atlanta, Marietta, GA McKenna Haase Chief Master Clark Scholarship Sanders ATA Martial Arts, Des Moines, IA Anthony Shellenbarger Chief Master G.K. Lee Scholarship McGinnis ATA Black Belt Academy, Indiana, PA […]

2014 Regional Scholarship Winners

Joseph DeLaney Aleah Boehlen-Joosten Dominik Kowalczyk Anna Menendez Katie Rummery Shandi Spencer Brooklyn Starr Yvon Streaker Sarah Thom Areli Zavala Josilyn Clark Bailey Horn Abigail Jester Amber Marinko Dylan Weber Kevin Wilkinson Paula Azevedo Kevin Cano-Koscelek Alec Dubow Rissa Kilar Chad Kuboyama Ashley Morris Noah Pepperman Thomas Ruiz Heather Stone Anthony Thompson Kaleb Yates Lyle Ethan John Gamboa Michael Kirby Alicia Parascando Amanda Alexander Matthew Davis Rebecca Liwosz Dorothy Taylor Ashley Franco Nicole Kemper Brandon Bishop Shannon Bishop Courtney Bohling Tyler Brown Randi Clark Sarah Ellis McKenna Haag Madeline Haskins Zachariah Humrich Forrest Jones Teara Preston Cody Smith Brianna Washington Matthew […]

2014 National Scholarship Winners

The H.U. Lee Memorial Foundation is proud to introduce our 2014 National winners who will join the list of past successful recipients.  Join us, as we celebrate this special year, and donate to the Foundation.  You will be helping amazing students continue their education and be ATA STRONG. Eternal Grand Master H.U. Lee Scholarship Neeraj Shekhar Westfield, NJ Pamela Gedman         Grand Master Emeritus Soon Ho Lee Scholarship Anya Singh-Varma Monmouth Junction, NJ Karla Capobianco       Grand Master in Ho Lee Scholarship Gabriel Shuffield Kemah, TX Cesar Ravedutti         Chief Master Robert […]