2017 Regional Scholarship Winners

Region 101B

Sydney Appell – Sage’s ATA Martial Arts  in Jackson, TN

Hunter Williams – Sage’s ATA Martial Arts in Medina, TN

 

Region 102A

Kennedy Allison  –  ATA Madison West in  Madison, WI

Shandi Spencer – Northshore ATA-South in Milwaukee, WI

Quinton Bradley  – Moh’s Martial Arts in Waunakee, WI

 

Region 102B

Shruthi Garimella – Black Belt Academy Of West Lafayette in West Lafayette, IN

McKenna Maes – Star Martial Arts in Goshen, IN

Hailey Garcia – Master Flotka’s ATA in DeWitt, MI

 

Region 104

Roudy Leonard – Karate America Wells Rd in Brooklyn, NY

 

Region 106

Kyle Miller – Masterson’s Martial Arts in Georgetown, KY

 

Region 107

Princess Molina – Yee’s ATA Black Belt Academy in Patterson, CA

Jessica Bryant – ATA Petaluma Martial Arts in Petaluma, CA

 

Region 108B

Peyton Niebanck – ATA Karate Atlanta Alpharetta in Alpharetta, GA

Caroline Clark – ATA Martial Arts in Grovetown, GA

Varsha Menon – ATA Martial Arts in Evansville, GA

 

Region 109

Carissa Flores – ATA Karate For Kids in Westmister, CO

 

Region 110A

Lauren Benn – Capobianco’s ATA Black Belt Academy in East Brunswick, NJ

Analis Capobianco – ATA Black Belt Academy in Old Bridge, NJ

Kriti Jain – ATA Black Belt Academy in Monmouth Junction, NJ

Saipreetum Inampudi – Princeton Martial Arts Center in Plainsboro, NJ

Jeremy Bedient – Princeton Martial Arts Center  in Plainsboro, NJ

Jason Wagner – Marlboro ATA Martial Arts in Old Bridge, NJ

Briana Ostrowski – ATA Legacy Martial Arts of Hillsborough New Jersey in Hillsborough, NJ

Bryce Schall – ATA Legacy Martial Arts of Hillsborough New Jersey in Hillsborough, NJ

 

Region 111

Tahia Hannan – ATA Leadership Martial Arts in Fayetteville, NC

Virginia McArtor – Rocksolid Martial Arts in Fredericksburg, VA

 

Region 112

Cody Price – Sulphur Springs ATA Martial Arts in Sulphur Springs, TX

Drew Madrigal – ATA Taekwondo in Rosenberg, TX

Seth McCullough – Family ATA Martial Arts in Spring, TX

Xuan-Mai Tran – Chandler’s Houston Taekwondo, USA in Houston, TX

 

Region 114

Sydney Triplett – Evans ATA in Cedar Rapids, IA

 

Region 115

Christopher McNiel – ATA Martial Arts-Chesterfield in Wildwood, MO

Dylan Thompson – ATA Martial Arts in Lenexa, KS

Makayla O’Brien – Prime Martial Arts in Lawrence, KS

 

Region 117

Sarah Wood – Chief Master Caruso’s Black Belt Academy in Jeanette, PA

Brendan Stadtfeld – ATA McMurray Martial Arts Academy in Canonsburg, PA

Kayalani Cloe – Pickerington ATA Black Belt Academy in Pickerington, OH

Sarah Dugan – Oakmont Martial Arts in Cheswick, PA

Makayla Gillenwater – Lancaster ATA Martial Arts in Caral Winchester, OH

 

Region 118

Paige Castela – Lee’s ATA Martial Arts-Tempe in Chandler, AZ

Paul Green – Keene’s ATA in Peoria, AZ

Austin (AJ) Horak – Squaw Peak Taekwondo-ATA in Phoenix, AZ

Justin Blankenbaker – Inspiration Martial Arts in Glendale, AZ

Natalie Means – Inspiration Martial Arts in Waddell, AZ

Brandon Loll – Lee’s Chandler ATA in Chandler, AZ

 

Region 119A

Jeremy Johnson – Everett ATA in Everett, WA

 

Region 119D

Emily Buschini – Fredericks ATA Black Belt Acadamy in Helena, MT

119 D Malika Mahi – Salt Lake City ATA Martial Arts in Salt Lake City, UT